Jams/Jellies/Chutneys
Jams/Jellies/Chutneys are in the late summer/fall. As of now they include, home grown raspberry jelly, apple butter, and peach/apple chutney.
Prices:
Medium jars: $4.00
Large jars: $6.00
Shelf Life
Jars can a year IF unopened. Once opened they need to be refridgerated. Apple butter once opened, the peak shelf life is 2 weeks. Raspberry jam once opened is 6 months. Chutneys once opened is 3 months.
$6.00Price